КАФЕДРА ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТИЛЮ – становлення і розвиток

Кафедра є єдиною найстарішою мистецькою школою ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТИЛЮ в Україні. Подолавши нині певні обмеження простору декоративно-ужиткового мистецтва, сучасне професійне мистецтво текстилю охоплює широкий спектр художніх практик різних напрямків, які пов’язані не лише з різними сферами побутування (образотворче мистецтво, декоративне мистецтво та дизайн, Contemporary art), але й матеріалами та технологіями, якими воно оперує. Навчання студентів поділяється на різні спеціалізації: «художнє ткацтво», «художній розпис тканин», що впливає на поглиблення вивчення різноманітних традиційних та новаційних практик даного різновиду текстильного мистецтва.

До  основних напрямків та тем, в яких працюють студенти на бакалавраті, належать: основи композиції (графічні формати, текстильна аплікація, текстильний рель’єф); декоративно-ужиткові вироби (серветки, рушники, текстильні сумки, хустки, шалі, тканини для одягу, гобелени, панно); текстильна пластика (об’ємно-просторова композиція). Кафедра забезпечує оволодіння комп’ютерною графікою (комп’ютерне проектування) від першого курсу, що дозволяє студентам розширювати традиційні засоби графічної розробки курсових та дипломних проектів.

Оскільки художній текстиль – це мистецтво певного матеріалу, слід зазначити широкий діапазон матеріалів та технік, які присутні в практичних завданнях навчальних програм. Студенти вивчають наступні техніки:  усі види традиційного ткацтва (ремізне, килимове, гобеленове), традиційні та новаційні техніки фарбування та розпису тканин (друк, шиборі, батик, вільний розпис), інші способи декорування  тканин (комп’ютерний друк, печворк, квілт, голкові техніки, колаж), а також «мистецтво волокна» (клейові техніки, валяння).

 

 Дисципліни, які викладаються на кафедрі:

Рисунок
Живопис
Кольорознавство
Комп’ютерне проектування
Проектування художнього текстилю
Матеріалознавство
Теорія ткацьких переплетень
Технологія фарбування, друку
Технологія розпису
Історія орнаменту та тканин
Історія гобелену  (історія костюму)
Методика викладання спецдисциплін
Методика підготовки магістерської роботи
Історія сучасного художнього текстилю
Дипломне проектування

 

Каталог ювілейної виставки кафедри художнього тектилю ЛНАМ

(повну версію можна переглянути за посиланням)

Макет, тексти – Таміла Печенюк
Комп’ютерна верстка – Катерина Цуркан
Англійський переклад Марина Наумчук, Катерина Кусько
Фото – викладачі кафедри художнього текстилю
В каталозі використані матеріали дисертаційного дослідження Катерини Цуркан

Львів, 2016 р.

  Завідувач кафедри художнього текстилю ЛНАМ Печенюк Таміла Григорівна