КАФЕДРІ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТИЛЮ - 70

Нинішній ювілей кафедри художнього текстилю відбувається в період складних змін в мистецькій освіті. Разом з тим, це привід зупинитися і згадати все найкраще, що було протягом тривалого, рівно ж дуже короткого для історії часу.

За плечима не лише зміна політичних формацій суспільства, яке визначало стратегію розвитку нашого мистецького закладу та кафедри зокрема. За плечима зміна світогляду цілого покоління молодих вихованців нашого освітнього осередку. Натомість за 70 років кафедра художнього текстилю виховала цілу плеяду визначних митців не тільки в царині художнього текстилю, але й відомих живописців, графіків, художників театру, мистецтвознавців.

Нинішні студенти значно сміливіші у творчих пошуках, більш розкуті та більш поінформовані щодо світових мистецьких практик. Тим не менше вони потребують набуття фахових знань в нашому закладі, адже традиції, досвід та репутація однієї з провідних мистецьких шкіл України – Львівської національної академії мистецтв - залишаються незаперечними.

Для них та для усіх поціновувачів мистецтва художнього текстилю пропонується ретроспективна виставка з історії розвитку «львівської школи текстилю», яка представляє не лише окремі збережені артефакти - дипломні роботи випускників різних років, але й інтерактивну складову виставки - візуальний матеріал різних етапів діяльності кафедри, відомих персоналій, знакових подій з історії нашого освітнього осередку. Ці матеріали увійшли до дисертаційного дослідження аспірантки  кафедри Катерини Цуркан, яка досліджує історичний та навчально-методичний досвід становлення однієї з провідних мистецьких шкіл  України -  КАФЕДРИ  ХУДОЖНЬОГО  ТЕКСТИЛЮ  ЛНАМ.

Виставка буде відкрита до 5 жовтня в Галереї ЛНАМ. Запрошуємо!

Зав. кафедри текстилю Печенюк Т. Г.