8 грудня 2015 р.

Виставка "Ремізне ткацтво. Народні мотиви"

викладач, виставка, ткацтво

8 грудня 2015 року в Музеї ЛНАМ відбулось відкриття виставки Маргарити Жиліної та Олени Зальоток "Ремізне ткацтво. Народні мотиви".

Маргарита Жиліна

Відомий українській митець з художнього та промислового текстилю, дизайнер, Заслужений діяч мистецтв України, член Правління Львівського регіонального відділення Спілки дизайнерів України, досвідчений педагог професор кафедри художнього текстилю Львівської Національної академії мистецтв, активний громадській діяч. Своїми творами з дизайну художнього текстилю та одягу художник представляла впродовж другої половини ХХ століття на високому рівні традиції і здобутки Львівської мистецької школи в Україні та за її межами.

Народилася I листопада 1935 р. Закінчила Львівський державний коледж ужиткового та декоративного мистецтва ім. I. Труша 1955, та Львівську Національну Академію Мистецтв 1961. Вчителі з фаху були Євген Арофікін, Василь Цьонь, Ліза Фащенко, Іван Скобало. За роки творчої діяльності нею було створено і впроваджено у виробництво більше 1300 еталонів художніх тканин для моделей одягу сценічних костюмів народних та заслужених колективів України. За період роботи з 1961 – 1973 на Дарницькому Шовковому Комбінаті було створено та впроваджено у виробництво 149 робіт з них 70 з відзнакою.

Уперше в Україні було розроблено нову сучасну національну українську тканину промислового текстилю за мотивами народної творчості для серійного та масового тиражування. У творчому доробку митця численні обласні, всеукраїнські, міжнародні та промислові виставки країн СЄВ.

Зальоток Олена

Представниця молодої творчої генерації, яскрава особистість, широка творча діяльність якої – художній текстиль: гобелен, ремізне ткацтво, батік, комп’ютерний дизайн.

Народилася 11 липня 1970 р. у Києві в родині художниці Маргарити Жиліної. Педагоги з фаху: К. Звіринський, О. Мінько, Т. Печенюк, Г. Кусько. Творчу діяльність розпочала в 1985 р. у техніці художнього текстилю, гобелену, займалася ремізним ткацтвом, розписом по тканині, комп’ютерним дизайном. Згодом спробувала себе і в науково-педагогічній діяльності: у 2002–2004 рр. працювала майстром текстилю у Львівському державному коледжі ужиткового та декоративного мистецтва ім. I. Труша, а з 2005 р. керує ткацькою майстернею «Наші обереги» в Будинку дитячої творчості Франківського району у Львові. За словами академіка С.Мигаля, Олена Зальоток разом із Маргаритою Жиліною зробили вагомий і цінний внесок у дизайн художніх тканин та моделей одягу сценічних костюмів народних та заслужених колективів України. Особливим здобутком мисткині є створення низки розробок унікальних складних тканин рукотворного ремізного ткацтва за народними мотивами. Її творчості присвячено чимало публікацій, зокрема: «Художники України», «Шовкова косиця», «Рукотворна тканина. Традиції та сучасність», «До вінця. Українська весільна обрядодія», «Дизайн в іменах. Львівська школа» та ін. Учасниця міжнародних виставок в Україні, Росії, Латвії, Польщі.