9 лютого 2016 р.

Виставка Г. Ф. Стеблій "Диво трансформації. Природа. Комп'ютер. Художня тканина"

виставка, комп'ютер, текстиль, трансформація

9 лютого 2016 року в Музеї ЛНАМ відбулося відкриття виставки приват-доцента кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв Галини Стеблій "Диво трансформації. Природа. Комп'ютер. Художня тканина".

З великим професійним досвідом мисткині і педагога Галина Стеблій, приват-доцент кафедри художнього текстилю ЛНАМ, систематизувала частину свого творчо-методичного доробку. В основі її навчального курсу покладено класичні принципи композиції, які адаптовано до новітніх технологій та розкриття емоційних і світоглядних рис студентів.

Тривалий час авторка нагромаджувала емпіричний матеріал – натурні фотостудії – задля вивчення певних структурних закономірностей в побудові природних артефактів. Шляхом численних експериментів Галина Стеблій віднаходила в кожній темі ту конструктивну та естетичну квінтесенцію, яка могла нести неповторну емоцію та поетичну програму, на ствердження гармонії і сучасного візуального відлуння класики. Так набувала розвитку ідея «диво-транформацій», яка стала питомою новацією художниці в її пошуках ефективної методологічної системи для розвитку креативності у студентів.

Виставка ознайомлює з індивідуальними мистецькими відкриттями Галини Стеблій в заданій лінії її професійного розвитку. Засвоєні загальні принципи переорганізації прямих (натурних) композиційних структур в трансформовані малюнки художніх тканин переросли з навчального рівня до самоідентифікації творчого кредо авторки.

Вражає багатство асоціативного мислення мисткині, поліфонічність емоційної та світлоколірної палітри завершених «продуктів». Галина Стеблій своїми творами розширює експериментальні рамки сучасного художнього текстилю, примножуючи традиції львівської академічної школи цієї творчої галузі.

Роман ЯЦІВ, канд. мистецтвознавства,

проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв