30 березня 2016 р.

Персональна виставка Ірини Мінько-Муращик

виставка, викладач, кафедра текстилю

30 березня 2016 року, в приміщенні Музею Етнографіі та Художнього Промислу (пр. Свободи, 15) відбулося відкриття персональної виставки пастелей та ткацтв художниці Ірини Мінько-Муращик.

Ірина Мінько-Муращик народилась в м. Макіївці Донецької області.

У 1982 р. закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв).

Вчилася у Карла Звіринського, Любомира Медвідя, Олега Мінька. З 1982 р. по 2003 р. викладала малярство у коледжі ім. Івана Труша. Тепер - доцент ЛНАМ (кафедра художнього текстилю). Член Національної спілки художників України з 1995 р.

Лауреат галереї «Гердан» у номінації «Виставка року» (2000 р.), лауреат обласної премії ім. З. Флінти (2005 р.), нагороджена Почесною Грамотою Фонду культури (2010), лауреат міжнародної виставки «Весняний салон 2013» в номінації «Кращий натюрморт».

Творчо працює у техніці сухої пастелі та художньому ткацтві (гобелен малих форм). Вишуканим пастелям художниці притаманні реалістично-романтичне сприйняття світу, глибокий ліризм, метафізична просторовість, поглиблена увага до деталей, філософське узагальнення й переосмислення навколишнього світу. «А щодо її текстилю, то зараз у Львові мало хто робить текстиль, ідентичний до традиційної давньої шпалери, - це надто трудомістка і складна праця…», - зауважив доктор мистецтвознавства Орест Голубець.

Учасниця багатьох національних та міжнародних виставок. Учасник міжнародного бієнале пастелі у м. Нови Сонч, Польща, у 2013 р. Твори зберігаються в приватних колекціях та прикрашають інтер'єри низки готелів в Україні та за кордоном (США, Польща, Німеччина, Росія, Білорусь, Канада, Китай).

Персональні виставки: 1994, 1998, 2000, 2003, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2016 рр.

Живе і працює у Львові.

Публічна сторінка І. Мінько-Муращик на facebook