29 березня 2016 р.

Обговорення творчості Сергія Бабкова в контексті проекту "Космос. Вектор львівського модернізму"

виставка, викладач, кафедра текстилю, модернізм

В березні у Львові відбулась виставка «Екзистенція – Космос – вектор львівського модернізму. 1960 – 1980-ті рр.».

Куратор проекту Богдан Мисюга серед інших відібрав роботи 1960-1970-х рр. Сергія Бабкова (1948-2004).

А 29 березня відбулось обговорення творчості художника, в якому взяли участь проректор ЛНАМ професор Р.Яців, дружина митця Г.Кусько, друзі та учні Сергія Бабкова відомі львівські художники О.Боньковський, В.Нестеренко, В.Магінський, П.Гарпаш, мистецтвознавець О.Падовська та інші.

Зокрема Р.Яців засвідчив особливий авторитет С.Бабкова серед студентів: «Коли він був молодим педагогом, він був легендою в коридорах нашого інституту через те, що культивував дуже активно виразну пластичну форму». Предметний світ, який зображав С.Бабков, на думку Р.Яціва, носив філософську і метафізичну сутність. В своєму ліричному світовідчуванні він був неперевершений.

Присутні відзначили чуттєвість та тактовність митця в суспільних діалогах, його непересічний талант, порядність, людяність, неймовірну працездатність та відданість мистецтву.

Катерина Кусько