9 травня 2016 р.

«Золотий» текстиль України

виставка, текстиль, Міжнародна трієнале художнього текстилю, Лодзь

Вперше за багато десятків років мисткиня українського художнього текстилю отримала «золоту медаль» за кращий твір 15-ї Всесвітньої трієнале текстильного мистецтва, що проходить у Лодзі (Польща). Це випускниця кафедри художнього текстилю ЛНАМ  – ТЕРЕЗА  БАРАБАШ.

Ми усі щиро вітаємо цю непересічну, неймовірно креативну молоду мисткиню з такою почесною відзнакою їх таланту.

Як ніколи одностайним у своїх оцінках було цьогорічне журі 15-го трієнале в Лодзі, яке присудило Терезі одразу дві нагороди: першу – «За найкращий дебют»; другу – найвищу відзнаку – «Золоту медаль» Трієнале.

Дякуємо доценту кафедри Шульзі Зеновії Михайлівні, що була цьогорічним консультантом від України на цій міжнародній імпрезі, за вибір учасників 15-го Міжнародного трієнале в Лодзі, до складу яких увійшла і молода львівська художниця Тереза Барабаш, яка гідно представила не лише сучасне українське мистецтво текстилю, але й нашу львівську школу.

Твір Терези Барабаш «Дощ в Україні» - це синтез найвищої професійної майстерності та особистісного пережиття драматизму нашого сьогодення, яке ятрить чутливу душу молодої людини.  Притаманна Терезі стримана аскетична мова  її графічних та текстильних творів завжди вражала  заглибленням у смислові асоціативні рівні.

«Дощ в Україні» –  це концентрація візуальної виразності контрасту холодного блиску металевих цвяхів та  матовості насиченої червоної нитки, якою обмотані ці цвяхи.  Цим самим вибудовується   «кривавий»  контекст, як  смислова сутність, яка «проливається»  згори до долу у густому масиві напівпрозорих блискучих ліній «дощу» з синтетичної жилки.

Ймовірно, кожен глядач вправі «відчитати» свої смисли. Незаперечним залишається те, що цей твір не може залишити його (глядача) байдужим. І в цьому сила справжнього мистецтва, яким би креативним воно не було.

Зав. каф. художнього текстилю Печенюк Т. Г.