Пшеничний Дмитро Ярославович

Пшеничний Дмитро Ярославович - старший викладач кафедри художнього текстилю ЛНАМ.

Член творчого активу Львівської обласної організації Національної спілки художників України. Член Української спілки іконописців (УСІ).

У 2000–2002 рр. навчався у Косівському державному коледжі прикладного та декоративного мистецтва ім. Василя Касіяна на кафедрі художнього розпису (тепер відділ монументально-декоративного живопису).

У 2002–2008 рр. навчався у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі художнього текстилю за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». Здобув ступень магістра та диплом з відзнакою. Вчителі: Боднар І. Я., Мінько О. Т., Новоженець Г. П., Овсійчук В. А., Перепадя В. В., Яворський Б. А.

У 2006 р. переможець (Срібна медаль) всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни “Естетика”, що проходила у Києві – керівник Покотило Г. М.

У 2006–2008 рр. старший лаборант, у 2008–2014 рр. викладач, з 2014 р. старший викладач кафедри художнього текстилю. Викладав предмети: «Композиція», «Робота в матеріалі», тепер «Текстильне проектування», «Рисунок». Веде студентські практики та здійснює дипломне керівництво.

У 2008–2013 рр., працював асистентом-викладачем у навчально-творчій майстерні професора Олега Мінька, вів дисципліни «Рисунок», «Живопис» та «Основи композиції».

Від 2003 р. бере участь у виставках. Нагороджений Почесним Дипломом Академії Мистецтв України за кращу роботу на виставці “Мистецтво молодих – 2010” (Київ). Займається монументальним живописом, з колективом художників оздоблював архітектурні об’єкти, в основному церкви: розпис, ікона, мозаїка, сграфіто.

У 2011 р. закінчив навчання в аспірантурі ЛНАМ за спеціальністю образотворче мистецтво. Тема наукової роботи: «Творчість художника Олега Мінька в контексті розвитку львівської мистецької школи другої половини ХХ століття». Наукові зацікавлення: львівська мистецька школа; абстрактне мистецтво; культура, естетика та сучасна філософія мистецтва.

Учасник всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій. Автор мистецтвознавчих статей, рецензій та навчальних програм.