Чабан Христина Карлівна

приват-доцент Чабан Христина Карлівна.

Народилася у Львові. У 1983 році закінчила навчання на кафедрі художнього текстилю Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва (нині ЛНАМ).

З 1993 року працює на кафедрі художнього текстилю (на посаді учбового майстра, викладача, старшого викладача).

У 2010 році Чабан Х.К. присвоєне звання приват-доцента. Науково методична робота охоплює проблеми проектування художнього текстилю в галузі одягових тканин, інтер’єрного текстилю та сакральних тканин християнського храму. Нею розроблені навчальні програми для студентів ІІ – ІV курсів ОКР «бакалавр». Х.Чабан є автором методичних розробок з живопису та композиції.

Христина Чабан має досвід творчо-організаційної роботи. Вона є куратором декількох арт проектів (1999, 2002, 2012), що пропагують творчий доробок Карла Звіринського. Приват-доцент Чабан Х. К. активно працює в ділянці систематизації рукописної та візуальної спадщини видатного художника та багаторічного викладача ЛНАМ Карла Звіринського, що має дуже важливе значення для ЛНАМ та історичної спадщини українського мистецтва. Результатом чого є написані нею статті про творчість К. Звіринського та співпраця з різними науковими видавництвами, зокрема з Інститутом енциклопедії НАН та опублікованими і поданими до публікації статті до Краківської академії мистецтв.

Х. Чабан має вагомий творчий доробок. Працює в галузі ремізного ткацтва та гобелену. Брала участь більше ніж у десяти мистецьких виставках та пленерах.