Токар Марта Василівна

Марта Токар – українська художниця, професор, заслужений діяч мистецтв України.

Навчалася в училищі декоративно-прикладного мистецтва (нині коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. І.Труша), далі в Державному інституті прикладного і декоративного мистецтва (нині ЛНАМ) на кафедрі художнього текстилю.

З 1963 року працює на кафедрі художнього текстилю ЛНАМ (ст..викладач, доцент, професор) Марта Токар працює в галузі ручного ткацтва, розпису тканин, акварельного живопису, а також у костюмології. У 70-х роках нею були створені костюми для Державного заслуженого академічного народного хору ім.. Г.Г. Верьовки, які істотно змінили сценічний образ хору. Також у цей час були спроектовані костюми для Львівської академічної капели «Трембіта» та численних фольклорних колективів Галичини, Полісся та Волині.

Науково-методична робота М.Токар на кафедрі охоплює сферу комплексного проектування інтер’єрного та одягового текстилю. Нею розроблялися навчальні програми для студентів ІІ та ІІІ курсів ОКР «бакалавр». Марта Токар успішно керує дипломним проектуванням студентів магістрів.

Марта Василівна учасник численних всеукраїнськх та міжнародних виставок і симпозіумів. Автор ряду персональних мистецьких виставок в Україні та Польщі. Твори М.Токар знаходяться у колекціях державних музеїв України та Польщі, а також у пориватних колекціях шанувальників мистецтв з Великобританії, Польщі, Ізраїлю, Канади та України.