Зальоток Олена Володимирівна

Зальоток Олена закінчила Львівську академію мистецтв у 2000 р.

Член Спілки дизайнерів України. Член Правління Львівського регіонального відділення Спілки дизайнерів України. Працює у Львівській Національній Академії Мистецтв на кафедрі художнього текстилю – майстер виробничого навчання.

Сфера діяльності: дизайн текстилю, гобелен, розпис по шовку, декоративно - ужиткове мистецтво. Упродовж 30 років творчої діяльності нею було вироблено і впроваджено у виробництво значна кількість еталонів унікальних експериментальних реконструкції давніх тканин ручної роботи, тканини для моделей одягу, сценічних костюмів закуплених Міністерством Культури України.

Активний пошук та розуміння історичного минулого у дизайні тканин надали можливість утворювати серії модерних, авторських дизайнерських розробок численних тканин і моделей одягу для заслужених, народних хорових і танцювальних колективів України.

Аналітичний хист митця, широка обізнаність дозволяє їй плідно інтегрувати культурно-історичну спадщину національних художніх промислів у творчій діяльності. Автор цілого ряду хоругов (для ЛНАМ, Львівської академії друкарства, УКУ, Львівського інституту фізичної культури, ін.) Організувала і провела ряд персональних виставок більше десяти персональних виставок. Брала участь і в групових міжнародних та регіональних виставках. Твори знаходяться на об’єктах та в музеях України.