Печенюк Таміла Григорівна

Печенюк Таміла Григорівна працює на кафедрі художнього текстилю з 1979 року, пройшовши шлях від викладача до доцента кафедри. У 1996 р. захистила кандидатську дисертацію. Нині вона завідувач кафедри і працює на посаді професора. Протягом усіх років педагогічної діяльності веде основні спецдисципліни: «композиція» та «робота в матеріалі» на ІІ та V курсах, «методика підготовки магістерської роботи» на V-VI курсах, а також лекційний курс «кольорознавство» на І курсі та дипломне проектування

Особливістю науково-методичної роботи Т. Печенюк  є те, що вона бере активну участь у новаційних змінах навчального процесу кафедри.   Т.Печенюк  була серед ініціаторів запровадження у 1993 р. до навчальних програм кафедри нової теми «Сакральні тканини християнського храму». Реалізацію цієї теми вона успішно здійснювала протягом усіх цих років для студентів V курсу. Також  за ініціативи та проведенню Т. Печенюк певної організаційної роботи у навчальному плані кафедри у 2006 р. з’явилася нова дисципліна – «комп’ютерне проектування», яка значно розширила можливості фахових дисциплін з проектування та виконання текстильних творів.

Слід відзначити велику науково-дослідницьку роботу Печенюк Т. Г, яка охоплює різні галузі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва (професійний художній текстиль, сакральні тканини, теоретичні аспекти художньої творчості). Має понад 30 публікацій, з них 22 наукові решта навчально-методичного характеру. Т. Печенюк автор-упорядник колективної монографії «Художній текстиль. Львівська школа» (1998).  Також є автором  виданих підручників та посібників, серед яких:

 Кольорознавство / Підручник для вищих навчальних закладів (Гриф МОНУ) – Київ: «Грані-Т», –2009.

Художня культура. Живопис. Основи кольорознавства / Навчальний посібник для учнів старшого шкільного віку, вчителів ЗНЗ та студентів художніх ВНЗ. Частина 5. – Львів: «ВД «Артклас»,–2009.

Таміла Печенюк працює творчо. З 1996 року - член Національної спілки художників України. Вона є учасником багатьох мистецьких виставок в Україні та за її межами. Автор двох персональних виставок. Окремою формою апробації професійної діяльності слід розглядати науково-організаційну роботу Т.Печенюк, що полягала у розробках концепцій та програм десяти мистецьких проектів, кураторами яких вона була. Серед них: 

  1. Всеукраїнська трієнале художнього розпису тканин «Презентація’94» і «Презентація’97» – Хмельницький, ХОХМ (1994, 1997 рр.).
  2. Міжнародний симпозіум «Мистецька школа напередодні ІІІ-го тисячоліття» – Львів, жовтень 1999 р. (В програмі симпозіуму: наукова конференція, чотири мистецькі виставки).
  3. Міжнародний проект «СТІНА. Абсурд чи реальність» (куратори: Т.Печенюк, Хистина Чабан) – Київ-Львів, січень – жовтень 2002 р.
  4. ІІ, ІІІ та IV Всеукраїнські трієнале художнього текстилю (куратори: З.Чегусова, Т. Печенюк) – Київ, Будинок художника, 2007, 2010, 2013.
  5. Виставка «Львів-АРТекстиль» – Київ, Музеї сучасного образотворчого мистецтва – жовтень 2012 р.